zdravie

Alergie

0 190
Štěpka Pavel

V jarných a letných mesiacoch často môžeme vidieť ako ľudia smrkajú, majú opuchnuté a začervenané oči. To sú vonkajšie príznaky alergií. Ako si ďalej vysvetlíme, jedná sa skutočne len o príznaky. Príčiny a dôsledky alergií môžu a väčšinou aj sú oveľa horšie. Alergie nie sú len hračkou, kozmetické maličkostí, niečím čo len spotrebováva vreckovku ako si väčšina ľudí myslí. Stávajú sa veľmi nebezpečnou záležitosťou. S prejavmi alergií však býva spojené omnoho väčšie množstvo chorobných príznakov: poruchy zažívania, žlčníkové a slinivkové zápaly, poruchy správania, slabá koncentrácia, podráždenosť, prílišná aktivita alebo naopak únava a malá aktivita, bolesti hlavy, migrény, závraty, depresia, poruchy srdcového rytmu, nadváha , zápcha či hnačka alebo reumatické ochorenia kĺbov. S alergiami môžu byť spojené zápaly pečene, úbytok mozgového tkaniva, ochrnovanie, ťažké kožné choroby alebo zápaly obličiek, choroby srdca a tiež aj niektoré typy rakovín.

Podstata alergií

Alergia je v podstate reakcia imunitného systému na cudzorodú látku. Náš organizmus sa musí brániť prenikaniu cudzorodých látok, nech to mikroorganizmy alebo látky akéhokoľvek iného pôvodu. Do určitej miery náš organizmus tieto látky toleruje a likviduje ich iným spôsobom ako silnú imunitnú odpoveď alergiu. Súčasné alergie sú vlastne hysterickým prejavom organizmu, ktorý aj na malý podnet reaguje búrlivo. Paradoxné je, že alergické reakcie vznikajú často na látky, ktoré tu žijú, alebo sú súčasťou tohto sveta stámilióny rokov ako je peľ, prach, mikroorganizmy, ktoré žijú v prachu a odevoch. Alergie vznikajú aj na látky, ktoré do prírody nepatria –sú to prostriedky, ktorými sa napúšťajú koberce, drevo a odevy. Alergie vnikajú na bežné potraviny na kravské mlieko, slepačie vajcia, rybie mäso, hovädzie mäso, bravčové mäso, pšenicu, zemiaky. Bolo by celkom pochopiteľné, keby alergie vznikali na látky umelé, ktoré organizmus nepozná. Alergia ale vznikajú aj na látky čisto prírodné.

Alergie pochádzajú z nášho správania k okoliu a zobrazujú vplyv okolia na náš organizmus. Veľký prírastok alergických ochorení, z ktorých pochádza veľmi veľa chorobných stavov, pramení z technického pokroku tohto storočia. Ešte donedávna sme si mysleli, že technický pokrok nám uľahčí prácu a prinesie pohodlný život. Priniesol však aj rizikové faktory pre naše zdravie, pre zdravie našich detí a potomkov. Čím je krajina priemyselne vyspelejšia, tým viac alergií sa v nej vyskytuje. Spreje na vlasy a chladničky zväčšujú ozónovú dieru a slnečné lúče nefiltrované atmosférou spôsobujú čoraz viac rakoviny kože. Upravené vlasy pre nás dôležitejšie ako budúce katastrofy, ktoré si ťažko dokážeme predstaviť.

Najčastejšie príčiny alergií

Najčastejšie príčiny alergií hľadajme na tanieri. Zásadným nepriaznivým faktorom pre vznik potravinovej alergie je priestupnosť črevnej steny. Črevná stena je prestupná len pre určitú veľkosť molekúl. Látky bielkovinovej povahy, ktoré môžu v krvnom obehu spôsobovať alergie sa za normálnych okolností skrz črevnú stenu nedostanú. Bohužiaľ u ľudí súčasnej civilizácie je priestupnosť črevnej steny veľmi často zvýšená. Prečo sa zvyšuje priestupnosť črevnej steny? Odpoveď je jednoduchá: Pretože sa k nášmu črevu správame necitlivo. Nezmyselné branie antibiotík, požívanie psychofarmák, hormónov, to príčiny rozvratu prostredia nášho čreva. Rozvrat tohto prostredia nazývaný disbióza má za následok vznik zápalu sliznice zažívacieho ústrojenstva a to od žalúdka po konečník. Pri dysbióze sa v čreve vyskytujú iné mikroorganizmy než v zdravom čreve, v inom množstve a na iných miestach. Napríklad plesne hrajú v priepustnosti črevnej steny významnú úlohu. Svojimi korienkami prevŕtavajú črevnú stenu a tak vznikajú otvory pre prienik alergénov do krvného obehu. Požívanie alkoholu, predovšetkým destilátov, vedie prakticky vždy k zápalom sliznice zažívacieho ústrojenstva. V čreve sa vyskytuje tiež slizničný imunitný systém. Hlavným orgánom tohto slizničného imunitného systému peyerské ostrovčeky. Dobre fungujúci slizničný imunitný systém tráviaceho ústrojenstva zabráni nadmernému prieniku potravinových alergénov do krvného riečišťa aletiež funkciu pre vzdialené sliznice dýchacieho ústrojenstva a ostatných orgánov. Celý organizmus potom dobre toleruje cudzorodé molekuly, z ktorých sa v chorom zažívacom ústrojenstve stávajú alergény. Tento slizničný imunitný systém hrá nielen úlohu pri vzniku alergie, ale vôbec pri odolnosti organizmu voči rôznym infekciám, trebárs chrípkam, zažívacím infekciám, streptokokom, stafylokokom.

Ako udržiavať zdravé črevo

Z toho čo bolo povedané jasne vyplýva dôležitosť zdravej črevnej sliznice. Udržiavať zdravú črevnú sliznicu nie je ťažké. Stačí jesť potraviny čerstvé a prírodné a vyhýbať sa potravinám chemicky upravovaným, prifarbovaným, konzervovaným. Ale čo s črevom ktoré je už poškodené, čo je u väčšiny ľudí? Čo s alergiou, ktorá trvá roky alebo práve prepukla? V prvom rade je dôležité uvedomiť si nutnosť alergiu liečiť. Potláčanie alergie pomocou chemických liečiv nikam nevedie. Po vysadení preparátu sa alergická reakcia objaví znovu a hlavne aj pri pôsobení chemických preparátov alergický stav trvá so všetkými jeho dôsledkami naďalej, potlačené len príznaky. Je to ako keď nevynesieme odpadkový kôš, ale ho iba prikryjeme vrchnákom. Oči síce nič nevidia ale odpadky v koši hnijú ďalej. Je dôležité vylúčiť z jedálnička potraviny podozrivé z alergickej reakcie. Na to je niekoľko metód, asi najúčinnejšia je pomocou Vollovho prístroja a pomocou krvných testov. A hlavne pristúpiť k ozdraveniu sliznice zažívacieho ústrojenstva. Je nutné si uvedomiť, že čo sa zanedbávalo roky nedá sa opraviť obratom. Poškodené črevo spraví len trpezlivosť, dôslednosť a premyslená liečba. Črevo je potrebné vyčistiť a potom osadiť sliznicu príslušnými mikroorganizmy, väčšinou z rodu acidophilus. Je potreba podporiť vylučovanie jedov z organizmu, zlepšiť činnosť pečene ako najdôležitejšieho detoxikačného orgánu, zabezpečiť dostatok žalúdočných štiav a štiav pankreasu.

Alergie a prípravky

A ktoré prípravky nám môžu v našom úsilí pri problémoch s črevami a alergiami pomôcť? Dajú sa využiť v podstate všetky prípravky. Každý, ale podľa stavu jednotlivého organizmu v inom poradí a inak dlho. Na prečistenie organizmu a posilnenie pečene to bude LKVB6 a Betavital, na zbavenie sa škodlivých húb a plesní z čriev potom v prvom rade Cesnak s petržlenom a čiastočne LKVB6, na podporu imunitného systému Super Bromelain + Papain, na rozpustenie bielkovinových zvyškov v črevách opäť Super Bromelain + Papain , na vyčistenie čriev pôsobí výborne Betavital a na osídlenie črevnej mikroflóry prípravok Acidophilus.

Postup a použitie jednotlivých prípravkov pre liečbu alergií je vhodné konzultovať s odborníkom na prírodnú liečbu.

Facebookmail
Facebookmail

O autorovi / 

admin

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Meniny na týždeň:

Dnes je: , čas:  

21.11.2024 ... má meniny Elvíra
22.11.2024 ... má meniny Cecília
23.11.2024 ... má meniny Klement
24.11.2024 ... má meniny Emília
25.11.2024 ... má meniny Katarína
26.11.2024 ... má meniny Kornel
27.11.2024 ... má meniny Milan

sledujte nás:

Facebookmail

zdieľanie:

Facebookmail

Posledné komentáre:

  • zoltán Doplnky výživy
    zdravým spoločnost!!!!!!!!!!!všetko som tu našiel,čo ja potrebujem a moja rodina!!!!onedlho si objednám z vašich prípravkov!!!!!!zatial dovi-s pozdravom zoltán

Reklama: